פרוייקטים

1) סדנות פרוייקט "כבוד החיים":  הפרוייקט הזה הוא סדרה סדנות כדי להפחית אלימות מגדרית ו"הרג בשם כבוד המשפחה" בקהילה הבדאוית באופן מטעים לתרבות. בסדנות רואים סרט קצר על אלימות מגדרים, ואחר כך יש דיון על הסרט ועל הבעיה הזאת בקהילה. בסוף הסדנה, המשתתפים לומדים על מקומות איפה שאפשר לקבל עזרה להגן על עצמהם נגד אלימות מגדרית.

2) אנחנו יוצרים מועצה בדאוית לטפל באלימות מגדרית ו"הרג בשם כבוד המשפחה" בקהילה.  מטרה המועצה היא להפחית אלימות מגדרית בקהילה כשהמשטרה לא מתערבת.

3) סדנות על הפוליגמיה: אנחנו יוצרים סדנות על הבעיה הנפוצה של פוליגמיה בקהילה הבדאוית בנגב. פולגמיה לא חוקית בישראל, אבל הממשלה לא מתערבת, אז אנחנו מתחננים לטפל בבעיה הזאת מתוך החברה דרך חינוך. הסדנות תהיו דומות לסידנות של הפרוייקט "כבוד החיים," והם יעשו מקום מסיום איפה שאפשר לשוכח על התופעות השלילות מקיוון כל חברי המשפחה בהקהילה.

4) ספר מיעוט הנשכח: נסיכות המדבר מתרכבת ספר על אלימות מגדרית בקהילה הבדאוית. בספר יהיו ביוגראפיות קצרות של קורבנות אלימות מגדרית וכתיבות ממומכים מקומיים, כמו אקידמאים ופסיקולוגיים, על נושא אלימות מגדרית בקהילה הבדאוית. כשבספר תצא, אנחנו רוצים לקיים רשת אקטביסטיים לעבוד לשינויים חיוביים ברמת המדינה.

5) נסיכות המדבר מקיימת פרוייקט להגדיל את ההשתתפות של נשים בבחירות הקודמות של עיריית רהט. מעכשיו, אין נשים בממשלת העיריה. המטרה של הפרוייקט היא ללמד לנשים איך להשתתף ולנצח בבחירות וכחברי המועצה העיריונית.

6) קבוצת סדנות על בעיות מיוחדות של נשים בדאויות: יש לנו קבוצת סדנות על בעיות של נשים בדאויות, כמו התחתנות מוקדמת, פוליגמיה, ואלימות מגדרית.  בסדנות האילו, אפשר לנשים לדבר בחופשיות על הבעיות האילו ולחשוב על פיתרונות להן.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: